Neden Sigorta Yaptırmalıyız?

Neden Sigorta Yaptırmalıyız?

Sigorta günümüzde lüks değil, bir ihtiyaç ve mecburiyet haline gelmiştir. Yaşamın her alanında karşılaşılabilecek olası risklere karşı önlem almak ve küçük primlerle büyük risklerin ekonomik sorumluluklarını azaltmak için sigorta yaptırılmalı. Sigorta yolculuklarda ailenizi, tatildeyken evinizi, evinizde uyurken işyerinizi ve arabanızı korur. Bu anlamda geleceğinizin en büyük yatırımıdır. Sigorta ile en hayati sağlık sorunlarınızın bile daha rahat ve kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz. Dolayısı ile sigorta görünmeyen bir koruyucudur, güvencedir.

Sigortalar hem mal güvenliğimizi hem de can güvenliğimizi güvence altına almaya yönelik oluşturulur. Buna bağlı olarak trafik sigortası, kasko, sağlık sigortası, eşya sigortası, deprem sigortası gibi alt türleri vardır. Yani oluşabilecek risk durumlarına karşı oluşturulmuş ayrı ayrı sigortalar mevcuttur.

Sigorta yaptırmak olası risklere karşı güvencedir. Yıllarca emek harcayarak kurduğunuz iş yeri bir doğal afet sonucu hasar görebilir. Böyle bir durumda tüm emeklerinizin boşa gitmesindense sigortalı olmanızda fayda vardır. Küçük ödemelerle aldığınız sigorta poliçeniz acil durumlarda sizin imdadınıza koşarak hasarınızı karşılar ve işlerinizi yeniden yoluna koymanızı kolaylaştırır.

Bu tip durumlar sadece iş yeriniz için değil sahip olduğunuz her şey için geçerli, sağlığınız dahil. Örneğin trafikteki kaza risklerine karşı zorunlu trafik sigortası ya da kasko yaptırabilirsiniz.  Siz ne kadar iyi bir sürücü olsanız, kurallara ne kadar uysanız da trafikte ne gibi durumlarla ya da kimlerle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Aracınızı sigortalatarak oluşabilecek durumlara karşı önlem alabilirsiniz.

Sağlık da yine sigorta kapsamına giren durumlardan biri. Malı mülkü bir kenara bırakalım, en önemli şey sağlığımız. Sağlık sigortası yaptırmak ya da ondan yararlanmak için ille de ciddi bir hastalık geçirmenize ya da ameliyat olmanıza gerek yok. Çeşitli tetkikler ve tahliller de sigorta tarafından karşılandığından Szn sağlık sigortanızı hastalıklara karşı bir önlem niteliğinde rutin kontrollerinizi bütçenizi zorlamadan yaptırmak için kullanabilirsiniz. Ya da çocuk planınız varsa sağlık sigortasının doğum teminatı avantajlarından faydalanarak doğum masraflarını daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Hayatta ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli değil. Temennimiz kimsenin başına kötü bir şey gelmemesi olsa da oluşabilecek her türlü risk durumuna karşı önlem almak için Szn sigorta olarak yaınızdayız. Sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Son duyurular için abone ol