Emeklilik Sigortası Nedir?

Emeklilik Sigortası Nedir?

Bireysel Emeklilik

Bugün sahip olduğunuz yaşam standartlarına emeklilik döneminde de sahip olabilmek için yapılabilecek hamlelerden biri Szn Sigorta'nın Bireysel Emeklilik Sistemi’ne geçmektir. Çalışma koşullarınız ne olursa olsun, sayısız avantaja sahip olan Bireysel Emeklilik’le geleceğinizi bugünden güvence altına alabilirsiniz.
Milyonlarca kişinin katılımcısı olduğu BES hakkında tüm merak ettiklerinizi buradan öğrenebilir, Bereket Emeklilik’le emeklilik planınızı hemen yapmaya başlayabilirsiniz.
 
Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?
Bir tasarruf ve yatırım sistemi olan Bireysel Emeklilik; düzenli birikim yapmayı sağlayan ve bu sistemle bireylerin emekliliklerinde de rahat etmelerini mümkün kılan bir sistemdir. Gönüllü katılıma dayalı Bireysel Emeklilik Sistemi; yaptığınız ödemelerle hem düzenli tasarruf etmenizi sağlar hem de emeklilikte yaşam standartlarınızı korumayı mümkün kılar.1 Ocak 2013’te başlayan yeni BES döneminde artan devlet katkısı sayesinde katılımcılar daha avantajı hale gelmiştir.
 
Neden Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Dahil Olmalısınız?
Sosyal güvenlik sisteminin alternatifi değil tamamlayıcısı olan Bireysel Emeklilik, katılımcıların emekliliklerinde çok daha rahat bir hayat yaşamasına olanak sağlar.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız maaş emeklilikte ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olmayabilir. Zorunlu güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olan BES sayesinde emekliliğinizde ek gelire sahip olursunuz. Bu nedenle, herkese açık olan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek geliri elde edebilirsiniz.
 
Bireysel Emeklilikten Kimler Yararlanabilir?
Gönüllülük esasına dayalı Bireysel Emeklilik Sistemi’nin en önemli avantajlarından biri 18 yaşını dolduran herkesin bu sistemden faydalanabilmesidir. Bu sayede, sosyal güvenlik sistemine dahil olmayan bireyler de geleceklerini güvence altına alabilmektedir.
Bireysel Emeklilik’te biriken yatırımınıza sahip olmak için; en az 10 yıl sistemde kalmak ve 56 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.
 
Bireysel Emeklilik Sisteminin (BES) Avantajları
Bireysel Emeklilik Sistemi yalnızca birikim yapmak amacıyla değil yatırım amacıyla da kullanılır. BES, başka hiçbir fonda bulamayacağınız yatırım avantajları sunar.
 
Rahat ve Mutlu Bir Emeklilik
Szn Sigorta Emeklilik, huzurlu ve mutlu bir emeklilik geçirmeniz için şimdiden planlama yapmanıza yardımcı olur. Geleceğinizi güvence altına almak ve bugünün standartlarına ileride de sahip olabilmek için vakit kaybetmeden Szn Sigorta'nın Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olabilirsiniz.
 
Son duyurular için abone ol