Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sağlık Sigortasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Öncelikle Szn sağlık sigortası yaptırırken ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi ne ölçüde karşılayacağını öğrenin. Anlaşmalı kurumları, çevrenizdeki alternatif kaynakları, yapabileceğiniz sağlık harcaması türlerini, tüm olanaklarınızı göz önünde bulundurarak karar verin.

• Sağlık Sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketinin Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları hakkında bilgilenmenizde ve sigorta şirketinin sektör sıralamasındaki yerini devletin resmi kaynaklarından araştırmanızda yarar var.

• Sağlık sigortası sözleşmesinin kapsamını kişinin vereceği bilgiler oluşturuyor. Bu nedenle sigorta yaptıracak kişinin doğru ve güvenilir bilgiler vermesi kendi yararına olacaktır.

• Sağlıklıyken ömür boyu yenileme garantisi almanız sağlık sigortası sahipleri için önemli bir fayda sağlayacaktır. Genç yaşta özel sağlık sigortası yaptırmak ve uzun süre devam etmek yenileme garantisi, ekstra indirimler gibi avantajları da beraberinde getirir.

• Sağlık Sigortalarında Ömür Boyu Yenileme Garantisi sayesinde ciddi sağlık problemi yaşasanız bile sigorta şirketi çok yüksek prim talep edemez, hastalığınız ile ilgili giderleri kapsam dışı bırakamaz. Bu yüzden sigorta şirketinin devamlılığına ve mali yapısının güçlü olmasına özen gösterin.

• Çok sık seyahat halindeyseniz yurtdışındayken başınıza gelebilecek acil durumları da karşılayacak bir ürün satın alın.

• Çoğumuz özel sağlık poliçeleri alırken düşük fiyatlısına bakıyor ancak; poliçenin geçerli olduğu hastane kısıtlaması var mı buna da dikkat etmek gerekir. Bazı sigorta şirketleri, poliçenin ucuz olması için fiyatları yüksek hastaneleri kapsam dışı bırakabiliyor.

• Poliçe içeriğinde yer alan sigorta genel ve özel şartları detaylı incelenmelidir. Poliçenin içeriğinde diş, gözlük, doğum gibi teminatlar yer almayabilir ve bu teminatlar poliçe fiyatlarına etki eder.

• Poliçeler genellikle sigorta yaptırdığınız dönem öncesine ait rahatsızlıkları kapsamaz. Sigorta başlangıcından itibaren ortaya çıkan rahatsızlıklar kapsama dahildir. Genlere bağlı hastalıklar, doğumsal hastalıklar, kontrol amaçlı tetkikler genellikle sağlık sigortası dışına tabi tutulur.

• Bazı poliçelerde yatarak tedavi teminatı limitsiz olarak karşılansa da bazı poliçeler limitlendirilmiş olabilir. Bu durum poliçenin fiyatlandırılmasına etki ettiği için poliçe alırken dikkat edin, poliçe sorgulama işlemini doğru yapın.

• Özel sağlık sigortası yaptırırken uzun vadeli düşünün. Kanser gibi büyük riskler ortaya çıktığında poliçe yenilenmesi durumunda kısıt ve ilave prim uygulanıp uygulanmayacağını sorun.

Geç Olmadan Sağlığınızı Güvenceye Alın!

Özel sağlık sigortalarında sigorta yaptırmaya ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir. Büyük bir sağlık sorunuyla karşılaşılmaması halinde yıllar içinde özel sağlık sigortası fiyatları daha da ekonomik hale gelecek ve ödenen primlerle sağlanan avantajlarınız artacaktır.

Kendinizin ve ailenizin sağlık harcamalarını güvence altına almak için sağlık sigortası teklifi alın veya Szn Sigorta'nın 0216 519 28 30 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Son duyurular için abone ol